• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wystawa w Galerii Łaźni. Prace malarskie prezentuje Paweł Duraj

21 lutego 2020

Łaźnia zaprasza dzisiaj, 21 lutego, o godz. 18 do Galerii przy ul.Traugutta 31/33 na wernisaż wystawy „Paweł Duraj. Malarstwo”. Prace artysty znajdują się w zbiorach wielu muzeów w kraju i za granicą. Ekspozycja czynna będzie do 20 marca.

 

amor-5859b53f

 

Paweł Duraj urodził się w 1955 roku w Łodzi. W latach 1975–1980 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Grafiki, dyplom uzyskał w 1980 roku w pracowni prof. Andrzeja Bartczaka i Juliusza Narzyńskiego. Od 1981 roku mieszka w Poddębicach. Jego twórczość obejmuje grafikę, malarstwo, grafikę wydawniczą i ilustrację książkową. Jest wydawcą kilkunastu druków bibliofilskich.

Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Był uczestnikiem wielu wystaw poplenerowych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Miał ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych m.in: w Łodzi, Sieradzu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Tarnowie, Poddębicach, Wieluniu, Konstantynowie Łódzkim, Łęczycy, Sokolnikach, Rzeszowie, Olkuszu.

Jego prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Portretu w Radomiu, Muzeum Okręgowego w Jeleniej Górze, Muzeum Okręgowego w Wieluniu, Muzeum Drzeworytu w Schwetzinger, BWA w Sieradzu, Galerii Miejskiej w Łodzi oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Fot. Materiały prasowe/Łaźnia

Tags

Dodaj komentarz