• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wystawa w Resursie. Fotograficzne opowieści Barbary Polakowskiej o drzewach

6 lutego 2020

Resursa zaprasza dzisiaj, 6 lutego, o godz. 18 na otwarcie wystawy fotografii Barbary Polakowskiej pt. „Opowieść o drzewach”. Autorka jest fotografikiem i absolwentką studiów malarskich I stopnia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

 

BP-2a(1)

 

Przygodę z fotografią rozpoczęła w 1979 roku. Przez wiele lat pracowała w Muzeum Wsi Radomskiej jako dokumentalistka. Należy do Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie i Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest autorką albumów: „Radomskie szlakiem zabytków”, wydanego w 1996 r. oraz „Powiat przysuski – przewodnik subiektywny” i „Powiat szydłowiecki – przewodnik subiektywny” wydanych w 2016 r.

Ze szczególną pasją i zamiłowaniem fotografuje krajobrazy, przyrodę i dawne wiejskie budownictwo.
Za swoją twórczość została wyróżniona Nagrodą Wojewody Radomskiego w dziedzinie kultury i sztuki za 1996 roku, a w 2011 roku otrzymała srebrny medal Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Jest także członkiem Stowarzyszenia Muzealników Polskich i instruktorem fotografii krajoznawczej PTTK.

Tags

Dodaj komentarz