• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wystawa w Resursie. „Letnie impresje” Agnieszki Sygut

17 lipca 2020

Resursa zaprasza dzisiaj, 17 lipca, o godz. 18.30 zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Sygut pt. „Letnie impresje”. Ckl obrazów ukazuje przyrodę w skali makro. To bardzo osobista próba podróży w głąb siebie.

 

Agnieszka Sygut - Kompozycja I, olej, płótno

 

Autorka urodziła się w 1972 roku w Starachowicach. Z wykształcenia jest instruktorem i nauczycielem plastyki. Realizuje się zawodowo w Domu Kultury w Iłży, gdzie prowadzi pracownię plastyczno – ceramiczną oraz organizuje wystawy. Cyklicznie, od roku 2013 roku jest komisarzem Ogólnopolskich Letnich Plenerów Malarskich w Iłży. Uprawia malarstwo, rysunek i ceramikę artystyczną. Ma na swoim koncie cztery wystawy indywidualne oraz udział w kilkudziesięciu ekspozycjach zbiorowych.

– „Letnie impresje” to cykl obrazów ukazujących przyrodę w skali makro, to – jak twierdzi autorka – kolejna, bardzo osobista próba podróży w głąb siebie. Tematy zaczerpnięte z natury stały się podstawą dla wszystkich jej malarskich realizacji – wyjaśnia kuratorka wystawy Elżbieta Raczkowska z Resursy.

Resursa przypomina, że zgodnie z regulaminem opracowanym na czas epidemii (dostępnym na  stronie internetowej) o obowiązku noszenia maseczki w pomieszczeniach ośrodka, dezynfekowaniu dłoni oraz o zachowaniu wymaganego dystansu społecznego. Biorąc pod uwagę ograniczone powierzchnie ekspozycyjne, na wystawie mogą gościć jednocześnie jedynie 33 osoby.

Fot. Materiały prasowe/Resursa

Tags

Dodaj komentarz