• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wystawa w Resursie. „Opowieści Bangladeszu” w formie wirtualnej

18 grudnia 2020

Resursa zaprasza dzisiaj, 18 grudnia o godz. 18 na otwarcie wirtualnej wystawy malarstwa i rysunku Talhy Bin Shamsa zatytułowanej „Opowieści Bangladeszu”. Artysta uprawia malarstwo, rysunek i grafikę, projektuje także odzież.

 

 

Autor urodził się w 1986 roku w Saidpur, mieście leżącym w północnym Bangladeszu. Ukończył Uniwersytet Sztuk Pięknych w Dhace, gdzie studiował malarstwo i grafikę. Od roku przebywa w Polsce i tu kontynuuje studia podyplomowe na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę, projektuje także odzież. Swoją twórczość prezentował na kilku wystawach sztuki tak w rodzimym Bangladeszu, jak i w Polsce.

Talha Bin Shams przedstawi swoje prace w różnorodnych tematycznie i technicznie cyklach, od artystycznego zapisu otaczającej go rzeczywistości, po formy tradycyjne, związane z wielokulturową historią swojej ojczyzny.

- Zobaczymy prace inspirowane bogatym, oryginalnym w formie i kolorystyce folklorem, który podobnie jak muzyka, taniec czy rzemiosło artystyczne czerpie z bogatej przeszłości i tradycji, utkanej z wielowiekowego przenikania się islamu, hinduizmu, buddyzmu oraz chrześcijaństwa - wyjaśnia Elżbieta Raczkowska, kuratorka wystawy.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wystawę będzie można zobaczyć jedynie w formie wirtualnej na facebookowym profilu Resursy oraz na kanale YouTube.

Fot. Materiały prasowe/Resursa

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *