• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wzdłuż ul. Kuronia jest już droga dla pieszych i rowerzystów

19 września 2019

Zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego biegnącego wzdłuż ul. Jacka Kuronia na odcinku od ul. Brata Alberta do Wiejskiej. To pierwsza inwestycja zrealizowana w ramach projektu multimodalnego współfinansowanego z funduszy unijnych.

 

Screenshot_2019-09-19 Ciąg pieszo-rowerowy na Prędocinku oddany do użytku(5)

 

– To odcinek, który nie znalazł się w pierwotnym projekcie obwodnicy południowej i którego bardzo brakowało. Dlatego zdecydowaliśmy o przygotowaniu nowego projektu i dziś zarówno piesi jak i rowerzyści mogą z nowego ciągu korzystać. Warto podkreślić, że prace zostały zakończone na miesiąc przed terminem – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Jacka Kuronia był budowany od 2 lipca. Ma on 990 m długości i szerokość od 2 do 3,5 m. Prace obejmowały także wykonanie nowej kanalizacji oraz oświetlenia. Pochłonęły prawie 950 tys. zł.

To pierwsza inwestycja zrealizowana w ramach projektu multimodalnego współfinansowanego z funduszy unijnych. – W ramach tego projektu powstają też drogi dla rowerów na Przytyckiej, Wapiennej i Żółkiewskiego, a w najbliższych planach mamy budowę ścieżek rowerowych także m.in. wzdłuż ulicy Jana Pawła II i Wyścigowej – wylicza Konrad Frysztak.

Przypomnijmy: w ramach realizacji projektu multimodalnego została już podpisana umowa na zakup 10 elektrycznych autobusów, które na ulice Radomia mają wyjechać w połowie przyszłego roku. W mieście pojawią się też nowe wiaty przystankowe, biletomaty i tablice systemu informacji pasażerskiej.

Źródło: UM Radom, fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

Tags

Dodaj komentarz