XI Forum Promocji Turystycznej w Radomiu. Z portu na Sadkowie ma latać także Coral Travel

12 października 2022

Coral Travel ma być kolejnym biurem turystycznym korzystającym z radomskiego lotniska przy organizowaniu wypoczynku swoich klientów w krajach europejskich. Firma przed dwoma laty podpisała z PPL-em list intencyjny w tej sprawie, a teraz pojawiła się – jeszcze nieoficjalnie – informacja, że umowa zostanie sfinalizowana.

 

fot. PPL

 

Dziś w nowym terminalu Lotniska Warszawa-Radom odbyło się XI Forum Promocji Turystycznej. To jedno z najważniejszych wydarzeń branży turystycznej w Polsce organizowane przez portal waszaturystyka.pl, przy udziale Przedzedsięiorstwa Porty Lotnicze.  W radomskim spotkaniu uczestniczyło około 200 osób. Wszyscy mieli okazję zapoznać się z terminalem lotniska i przekonać o jego zaletach.

Radomski diabeł nie taki straszny

- Nie mamy się czego wstydzić, a wręcz uważam, że to jedno z fajniejszych lotnisk, przynajmniej w P0lsce. Lotnisko Warszawa- Radom zostało zbudowane od początku, ma prosty układ, w którym ludzie nie będą się gubić, ma przestrzeń, która sprawia, że będzie wygodnie. Sklepy i gastronomia, która wkrótce tutaj powstanie sprawi, ze będzie można tutaj przyjemnie spędzać czas. Jestem absolutnie przekonany, że pasażerowie będą to lubić - mówił do uczestników forum prezes PPL Stanisław Wojtera.

O szansach i zagrożeniach dla radomskiego portu wypowiadali się też inni uczestnicy branżowego spotkania. - Jeszcze jakiś czas temu baliśmy się hejtu, memów na temat lotniska w Radomiu, ale spora część branży już wcześniej odwiedzała terminal i lotnisko. My byliśmy tutaj kilkanaście razy. Nie ma co ukrywać, to jeden z piękniejszych i najnowocześniejszych obiektów lotniskowych w Polsce. Chcemy całej branży pokazać, że ten radomski diabeł nie taki straszny jak go malują. Nikt z ekspertów z branży nie powiedział nam: tu nie przyjedziemy, bo to Radom - zapewniał Adam Gąsior, redaktor naczelny waszaturystyka.pl. Jednocześnie przyznał, że lotnisko jest skazane na czartery. Jakie są jego szanse?  - Eksperci twierdzą, że za lotniskiem przemawia demografia – około 1 mln 200 tys. potencjalnych pasażerów mieszkających w regionie, głównie w Radomiu i okolicach, a także w Kielcach. A przecież gminy między Radomiem a Warszawą naprawdę nie należą do najbiedniejszych. Pozostaje jednak wciąż otwarta kwestia popytu i podaży - zaznacza red. Gąsior.

Nie tylko Nekera

 - Na razie będziemy latali z Radomia raz w tygodniu do bułgarskiego Burgas samolotem Boeing 737, prawdopodobnie nową maszyną Bulgarian Air Charters zabierającym na pokład 160 pasażerów - poinformował z kolei uczestniczący w forum Artur Resner z biura turystycznego Nekera, które już sprzedaje wczasy w Bułgarii z wylotami z Radomia. Dodał, że Nekera widzi zainteresowanie podróżnych lataniem z Radomia. -  Przymierzamy się też do innych kierunków lotów z tego portu. Gdy ukończona będzie ekspresowa "siódemka" czas dojazdu z Warszawy do Radomia będzie porównywalny z dojazdem do Modlina, a jakość lotniska w Radomiu i Modlinie jest nieporównywalna – twierdzi Artur Resner.

Kolejnym biurem podróży latającym z Radomia ma być potentat na rynku turystycznym – Coral Travel. To z nim dwa lata temu PPL podpisał list intencyjny w sprawie korzystania z lotniska w Radomiu. To wiadomość nieoficjalna, podobnie jak ta że z Radomia zamierza też latać biuro turystyczne Tui.

bdb, kat

 

 

 

 

Tags