Z dziennikarza inspektor?

12 kwietnia 2007
Najlepiej, by był to dziennikarz, miał humanistyczne wykształcenie i doświadczenie w publicznych wystąpieniach przed kamerą. Magistrat szuka osoby na stanowisko inspektora  w zespole informacji prasowej i publicznej. Magistratowi przybędzie kolejny pracownik

Ogłoszenie o naborze ukazało się na stronie internetowej miasta. - Chcemy poszerzyć zespół, ponieważ przejmie on także część zadań związanych z promocją miasta - tłumaczy dyrektor kancelarii prezydenta Artur Standowicz. - W tej chwili pracują w nim wprawdzie trzy osoby, ale jedna zajmuje sie wyłącznie robieniem zdjęć.

Jak przekonuje Standowicz zespół ma nie tylko zająć się bieżącą obsługą mediów, ale także w większym stopniu "pracą koncepcyjną". Czy nowa osoba przejmie obowiązki rzecznika prezydenta? - Nie odpowiem na to pytanie - usłyszeliśmy.

Rzecznikiem prezydenta jet w tej chwili Ryszarda Kitowska, która przyszła do Urzędu Miasta jeszcze za prezydentury Adama Włodarczyka, nie zawsze jednak pełniła obecną funkcję. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na jej miejsce ma przyjść jedna z dziennikarek lokalnej telewizji. Niewykluczone zatem, że dlatego w ogłoszeniu o naborze na stanowisko znalazł się zapis o doświadczeniu w publicznych wystąpieniach przed kamerą.