Z indeksem Politechniki Radomskiej

11 października 2007
„Gaudeamus igitur” zabrzmiało dziś na największej uczelni w naszym mieście. Studenci Politechniki Radomskiej rozpoczęli nowy rok akademicki. Immatrykulacja studentów
Na PR uczy się ponad 12 tys. studentów, wykłada ponad 500 pracowników naukowo-dydaktycznych. - To już 58 inauguracja – mówił do licznie zgromadzonych gości rektor uczelni Mirosław Luft. Podczas swego wystąpienia przypomniał także historię uczelni, jej osiągnięciach, poinformował również o planach.

Na sześciu wydziałach PR naukę rozpoczęło prawie 1500 studentów pierwszych lat. - Gratuluję wspaniałego wyboru. Nie pożałujecie tej decyzji, bądźcie pewni, że zaowocuje ona w przyszłości – podkreślał prof. Luft.

Ale jeszcze rok temu chętnych na studia na Politechnice było więcej. - Związane jest to przede wszystkim z niżem demograficznym, a na to żadna uczelnia nie ma wpływu – informuje kierownik działu promocji uczelni Gerard Parzelski.

Jednak ci, którzy zdecydowali się studiować na politechnice są przekonani, że dokonali słusznego wyboru. - Zawsze interesowałam się ekonomią, dlatego o tym, że będę studiować ten kierunek właśnie tu, wiedziałam już dawno. To naprawdę fajna uczelnia i daje wiele możliwości – mówi studentka pierwszego roku ekonomii Katarzyna Janecka. Jej koleżanka Magdalena Falińska, która również wybrała ekonomię także uważa, że podjęła dobrą decyzję. Obie najbardziej cieszą się z tego, że od dziś, kiedy odebrały legitymacje studenckie, mają wszelkie prawa przysługujące studentowi.

Wśród zaproszonych gości na inauguracji byli m.in: przedstawiciele władz miasta i Kościoła, rektorzy zaprzyjaźnionych uczelni z Radomia, Kielc, Dęblina i zagranicy. Przybyli również przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z uczelnią. Jak nigdy, w komplecie zjawili się radomscy parlamentarzyści. Wszyscy mogli zwiedzić nowy gmach uczelnianej biblioteki.