• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z Ogólnopolską Kartą Seniora wiele ulg w całym kraju

6 listopada 2017

Radomianie, którzy ukończyli 60 lat mogą się ubiegać o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Uprawnia ona do korzystania z wielu ulg, oferowanych przez różne firmy i instytucje na terenie całego kraju. Dziś w magistracie pierwsze takie karty otrzymało ponad 30 osób.

 

DSC_0205

 

– Nowoczesne miasto to miasto, które zaspokaja potrzeby wszystkich grup wiekowych. Nie zapominamy o tym, że obecnie co czwarty mieszkaniec Radomia ma więcej niż 60 lat. Chcemy, by czuli się w naszym mieście dobrze – mówi prezydent Radosław witkowski. Przypomina, że od kilkunastu miesięcy w mieście funkcjonuje Radomska Karta Seniora. Tę mogą otrzymać radomianie po ukończeniu 65. roku życia.

Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna, bezterminowa i honorowana w całej Polsce. -Podmiotów oferujących zniżki na terenie Polski jest około 1000. Są to przede wszystkim sanatoria, uzdrowiska, biura podróży, kawiarnie, restauracje, hotele, instytucje kultury oraz wiele punktów usługowych – wymienia wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Wprowadzenie ogólnopolskiej karty seniora zachwala Marek Siedlecki, przewodniczący Radomskiej Rady Seniorów. – Często zdarza się, że gdy jestem na wczasach gdzieś w Polsce, słyszę pytanie, czy ma pan 60. lat, bo wtedy przysługują duże upusty – podkreśla.

O Ogólnopolską Kartę Seniora może ubiegać się każdy, kto ukończył 60. rok życia. Wystarczy wejść na stronę internetową www.glosseniora.pl, pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie odesłać go wraz z zaadresowaną kopertą i znaczkiem pocztowym na wskazany adres. Karta wróci do konkretnej osoby listownie. Kartę można otrzymać też po wypełnieniu stosownego formularza w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu, w pokoju  180.

Radom dołączył do grona 52 miast w całej Polsce, w których funkcjonuje Ogólnopolska Karta Seniora. Na terenie całej Polski wydano już ponad 130 tys. takich kart.

bdb

Tags

Dodaj komentarz