Z prezesa dyrektor

4 stycznia 2007
Waldemar Kordziński (PO) będzie nowym szefem radomskiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego. Tym samym odchodzi z Radkomu.W. Kordziński (na pierwszym planie)


W tej chwili Kordziński, który jest szefem radomskiej Platformy Obywatelskiej pełni obowiązki prezesa  Radkomu. Przejął je po odwołanym przez nowe władze miasta Andrzeju Chentko. I wydawało się, że w spółce zostanie; wiceprezydent Robert Skiba sugerował nawet, że może być  jej prezesem. - Zdecydowałem, że przyjmę propozycję przejścia do urzędu - powiedział nam W. Kordziński. - Daje mi to poczucie większej stabilizacji i stwarza nowe perspektywy. No i jest pewnym wyzwaniem.

Jednocześnie Kordziński przyznaje, że z Radkomem czuje się mocno związany. Pracuje w spółce od dwóch lat. - Ale interesują mnie także sprawy samorządu - dodaje.

Waldemar Kordziński jest inżynierem mechanikiem po radomskiej WSI. Pracował w wielu miejscach - m.in. Zakładach Metalowych, firmach ubezpieczeniowych, prowadził własną działalność gospodarczą. Ma też doświadczenie w pracy w administracji - był zatrudniony w jednostce transportowej Zakładu Usług Komunalnych i wydziale infrastruktury Urzędu Miejskiego.

Stanowisko dyrektora delegatury urzędu marszałkowskiego zwolniło się, gdy dotychczasowy szef, związany z PiS Maciej Kosowski, przeszedł do delegatury urzędu wojewódzkiego na miejsce Roberta Skiby. Ten z kolei został wiceprezydentem Radomia.