Zainteresowania brak, biuro strefy się organizuje

27 grudnia 2007
Ani jedna osoba nie przyszła dziś do wczesnego popołudnia do biura, które zarządza strefą płatnego parkowania. Ale i ono jest dopiero w trakcie organizacji, choć - zgodnie z zapowiedziami - miało działać właśnie od 27 grudnia. Na razie gotowe są tylko parkometry

Strefa płatnego parkowania będzie obowiązywać już od 2 stycznia w centrum miasta. Za pozostawienie samochodu na wyznaczonych miejscach zapłacimy kupując bilet w parkometrze. Trzeba będzie go zostawić za szybą auta w widocznym miejscu. Jednak radomianie mieszkający w strefie, a także osobychcące wykupić miesięczny abonament (kopertę), powinny to zrobić w Biurze Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego przy ul. Traugutta 27/3. - Na razie nie ma zainteresowania - zapewnia wicedyrektor MZDiK Marek Michałek.

Jednak samo trafienie do biura sprawia ogromny kłopot. Mieści się ono na pierwszym piętrze budynku, do którego wchodzi się od podwórka. Ale "od frontu" nie zastaliśmy jeszcze żadnej tablicy informacyjnej, ani szyldu czy reklamy, które pomogłyby lepiej zorientować się w sytuacji.
W biurze trwało rozpakowywanie mebli i podłączanie telefonu (numer to 363 30 40).

- Organizujemy się, wszystko będzie dobrze. Już dziś jesteśmy gotowi służyć pomocą i radą każdemu kto się do nas zgłosi - przekonuje dyr. Michałek. - Dopracowujemy tylko sprawy techniczne. Organizacja strefy to ogromne przedsięwzięcie logistyczne.

MZDiK spodziewa się, że najwięcej kierowców zgłosi się do biura po 2 stycznia, kiedy już strefa zacznie obowiązywać. - Ale pierwszego tygodnia będziemy traktować wszystkich naprawdę ulgowo, więc nie ma powodu do zdenerwowania - podkreśla M. Michałek.

Zobacz też: Parkometry czekają w strefie