Zakończyło się Kameralne Lato. Złotego Łucznika otrzymał film „Jestem tutaj”

10 lipca 2022

Uroczysta gala w Teatrze Powszechnym w Radomiu zakończyła XV Ogólnopolskie Spotkania Kameralne Lato. Radom już piętnasty raz był gospodarzem tego filmowego wydarzenia. Laureaci konkursów w poszczególnych kategoriach odebrali nagrody, w tym Platynowego i Złotego Łucznika.

 

Nagrody wręczono podczas uroczystej gali (fot. Anna Wróblewska/UM Radom)

 

 - Bardzo się cieszę, że pomimo trudnych czasów dla samorządów, ten festiwal się rozwija i jako miasto możemy być jego częścią. Mam jednocześnie nadzieję, że Radom państwa pozytywnie zaskoczył. To jest dla nas bardzo ważne. Oprócz tego, że możemy gościć wspaniałych ludzi, wspaniałych filmowców, mamy też okazję pokazać, że też mamy coś do zaoferowania. Mam nadzieję, że tak będzie jeszcze bardzo długo - mówił podczas finałowej gali wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński.

Zostały wręczone nagrody w konkursach, które odbyły się w ramach Kameralnego Lata. W Ogólnopolskim Konkursie Filmów Krótkometrażowych zwyciężył film „Jestem tutaj” w reżyserii Julii Orlik, która odebrała statuetkę Złotego Łucznika i Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego w wysokości 10 tys. zł. Nagrodę specjalną im. Krystiana Dulewicza za najlepsze zdjęcia otrzymała Beata Rakoczy za film „Synhol” w reżyserii Piotra Trojana (produkcja: Studio Munka - SFP, Balapolis, TVN Film, Warmia Resort, ATM System, Black Photon). Nagrodę specjalną dla najlepszego filmu o tematyce społecznej otrzymał film „Opowiedz mi o mnie” w reżyserii Maciej Millera (produkcja: Studio Munka - SFP, Maj Film Produkcja Filmowa, Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie). Z kolei decyzją widzów Grand Prix Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park otrzymał film „Zróbmy sobie kredyt” w reżyserii Macieja Pawłowskiego.

W tym roku po raz pierwszy odbył się także konkurs międzynarodowy Freedom Film Festival, którego tematem przewodnim była wolność. Statuetkę Platynowego Łucznika i Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego w wysokości 15 tys. złotych zdobył film "Handbook for a Privileged European Woman” w reżyserii Alma Buddecke (prod. Filmakademie Baden-Württemberg - Niemcy). Jury przyznało także wyróżnienie honorowe dla filmu „Makssar Is a City For Football Fans”, reż. Khozy Rizal (produkcja: Hore Pictures, John Badalu - Indonezja, Francja).

Tags