Zamiast tradycyjnej wigilii, pakiety z potrawami i upominkami dla samotnych

13 października 2020

Nie będzie w tym roku tradycyjnej wigilii dla samotnych, organizowanej przez fundacje: Wolne Miejsce i Droga Życia. Ale  uczestnicy tych wyjątkowych spotkań nie będą czuli się pozostawionymi samymi sobie.

 

Fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

- Czasy są wyjątkowo trudne, ale nie opuszczamy osób potrzebujących – deklarują przedstawiciele obu fundacji, które od kilku lat organizują w Radomiu wigilijne spotkania dla osób samotnych. W tym roku, w związku z pandemią, Wigilii dla Samotnych w dotychczasowej formie wprawdzie nie będzie, ale każdy kto potrzebuje pomocy, otrzyma ją.

– Podobnie jak to było przed Wielkanocą, chcemy przygotować dla osób samotnych specjalne pakiety, w których znajdą się tradycyjne wigilijne potrawy oraz upominki. Zapraszamy do współpracy darczyńców i wolontariuszy, którzy w wigilię zechcą pomóc w rozwożeniu paczek. Wkrótce uruchomimy też specjalną infolinię i rozpoczniemy przyjmowanie zgłoszeń od osób potrzebujących pomocy - mówi Mikołaj Rykowski z Fundacji „Wolne Miejsce”.

- Fundacje Wolne Miejsce i Droga Życia to nasi sprawdzeni partnerzy. Bardzo się cieszę, że w tym trudnym czasie udało się znaleźć pomysł na to, by pokazać ludziom potrzebującym, że ktoś o nich pamięta, i że mogą liczyć na wsparcie drugiego człowieka – podkreśla wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Źródło: UM Radom

Tags