• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Zamkną dla ruchu skrzyżowania ulic Odrodzenia, Górnej i Kaszubskiej

30 września 2020

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z pracami Wodociągów Miejskich, od czwartku, 1 października zostanie tymczasowo zamknięty odcinek ulicy Odrodzenia wraz ze skrzyżowaniem z Górną i Kaszubską. Autobusy linii 24 będą kursowały objazdem.

   

Inwestycja Wodociągów Miejskich na ulicy Odrodzenia obejmowała dotychczas odcinki od Giserskiej do Średniej oraz od Średniej do Górnej. Kolejny etap robót wiąże się z koniecznością czasowego zamknięcia dla ruchu skrzyżowania ulic Odrodzenia, Górnej i Kaszubskiej. Objazdy będą w tym czasie możliwe przez Słowackiego, Kalińską, Kochanowskiego i Puławską bądź przez Średnią i Słowackiego. Dla pojazdów jadących ulicą Górną możliwy będzie skręt w Żurawią (do Średniej).

Autobusy linii 24 będą kursowały objazdem tylko w stronę pętli Os. Michałów lub Józefów/ Szpital. Będzie on poprowadzony przez ulice Słowackiego, Kalińską, Kochanowskiego, Puławską, Kaszubską i Lubelską. Trasa w przeciwną stronę (w kierunku pętli Długojów Górny, Małęczyn Nowy lub Grzmucin) nie ulega zmianie.

Zawieszone będzie funkcjonowanie przystanków Górna/ Słowackiego (NŻ) 02 (w kierunku Lubelskiej) i Kaszubska/ Puławska 03 (w kierunku Lubelskiej), zaś przystanek Słowackiego/ Kalińska 07 (w kierunku 25 Czerwca) nie będzie podczas objazdu obowiązywał dla linii 24. W zamian zostaną uruchomione dwa przystanki tymczasowe: Kalińska/ Słowackiego 02 (w kierunku Odrodzenia - za terenem hurtowni napojów, naprzeciwko posesji nr 15) oraz Puławska/ Kochanowskiego (NŻ) 01 (w kierunku Kaszubskiej - przed łącznikiem z Nałęczowską, przy posesji nr 29).

Ze względu na wprowadzenie objazdu będzie skorygowany rozkład linii 24.

Inwestorem robót na Glinicach i Dzierzkowie jest spółka Wodociągi Miejskie.

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *