Zamkną odcinek ul. Wiejskiej. Prace będą prowadzić Wodociągi Miejskie

11 stycznia 2022

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z pracami Wodociągów Miejskich, od czwartku, 13 stycznia będzie zamknięty odcinek ulicy Wiejskiej między ulicami Młodzianowską a Południową. Zostaną wyznaczone objazdy, w tym dla autobusów linii 6.

 

 

Ulica Wiejska zostanie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od ulicy Młodzianowskiej (przy figurce) aż do ulicy Południowej (skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną). Zakaz wjazdu na ten fragment nie będzie dotyczył wyłącznie pojazdów budowy oraz mieszkańców pobliskich posesji (możliwość przejazdu w danym momencie będzie uzależniona od postępu zadania). Oznakowany objazd w obydwu kierunkach będzie wyznaczony ulicami Młodzianowską (obok kościoła) i Południową.

Uwaga! Roboty obejmą również fragment skrzyżowania ulic Wiejskiej i Młodzianowskiej. Ruch na wprost będzie tam odbywał się po odcinku jezdni tymczasowej, wybudowanej przez wykonawcę inwestycji po wschodniej stronie figurki.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Autobusy linii 6 będą do odwołania kursowały objazdem - w obu kierunkach ulicami Czarną, Młodzianowską (prosto obok kościoła), Południową i Wiejską. Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Wiejska / Południowa 01 (w stronę ulicy Czarnej). W jego zastępstwie będzie obowiązywał przystanek Południowa / Wiejska 02 (w stronę ulicy Jana Pawła II). Ze względu na wprowadzenie objazdu skorygowany zostanie także rozkład jazdy linii 6.

Inwestorem prac zaplanowanych na Młodzianowie są Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Tags