Zastępca komendanta radomskiej policji potrącił pieszego. Prokuratura ustala, kto był winny

25 stycznia 2023

Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód prowadzi śledztwo w sprawie potrącenia przez zastępcę komendanta radomskiej policji pieszego w Dąbrówce Zabłotniej (gmina Kowala). Śledczy będą ustalać, kto ponosi winę za to zdarzenie drogowe. 37-letni pokrzywdzony doznał urazu ręki, ale jeszcze tego samego dnia opuścił szpital.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Jak pisaliśmy, do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek o godz. 6.35 na drodze powiatowej w terenie niezabudowanym w miejscowości Dąbrówka Zabłotnia. - Kierowca BMW, 48-letni mężczyzna jadąc w kierunku Radomia w trakcie wyprzedzania innego pojazdu potrącił idącego lewą stroną jezdni pieszego. 37-latek z obrażeniami nie zagrażającymi życiu przewieziony został do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - mówiła nam  nadinsp. Katarzyna Kucharska, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu. Potwierdziła, że kierującym BMW był pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji w Radomiu, który jechał na służbę.

- Na miejscu czynności zostały wykonane przez prokuratora; były przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia jak również oględziny pojazdu, który brał udział w zdarzeniu. Ponadto obaj uczestnicy, a więc i pieszy, i kierujący zostali przebadani na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie to wykazało, że obaj byli trzeźwi. Pieszy z obrażeniami, które nie zagrażały życiu został przewieziony do szpitala, gdzie po badaniach stwierdzono uraz reki i pokrzywdzony opuścił placówkę medyczną - przypomina Agnieszka Borkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Jak dodaje, w tej sprawie zostało wszczęte śledztwo w kierunku art 177, par. 1 Kodeksu karnego (czyli spowodowanie nieumyślne wypadku komunikacyjnego). - Teraz będą wykonywane dalsze czynności mające na celu odtworzenie przebiegu zdarzenia i ustalenia który z uczestników i jakie normy bezpieczeństwa w ruchu drogowym naruszył - wyjaśnia prokurator Borkowska.

bdb

Tags