• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Zawrotna prędkość na skuterze

20 lipca 2007
Głośny warkot, czasem huk i to ogłuszający. Bardzo duża prędkość.  To z pewnością skuter, a na nim bardzo młody człowiek. Od dziś kierowcy takich pojazdów powinni mieć się na baczności. Skuterów na ulicach coraz więcej


Radomska drogówka dziś, jutro i w niedzielę będzie kontrolować młodych ludzi jeżdżących na skuterach. - Pod szczególnym nadzorem znajdą się osiedlowe uliczki, bo również tam – poza większym ciągami komunikacyjnymi - wyżywają się nastolatki – zapowiada rzecznik radomskiej KMP Rafał Jeżak. Odpowiadamy w ten sposób na liczne inerwencje mieszkańców, którzy skarżą się na zachowanie skuterzystów – wyjaśnia zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji Grzegorz Giziński. - Młodzi ludzie jeżdżą za szybko, nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, stwarzając na drodze duże zagrożenie. Bardzo często dzieje się tak, ponieważ użytkownicy łamią konstrukcyjne zabezpieczenia skutera; można wtedy rozwijać na nim duże prędkości, powyżej 45 km na godz. A właśnie do takiej prędkości pojazd jest fabrycznie przystosowany.

Policja przypomina także, iż na skuterze mogą jeździć młodzi ludzie po ukończeniu 13 roku życia. Muszą jednak posiadać kartę motorowerową. Taki dokument – po sprawdzeniu wiedzy i przeprowadzeniu egzaminu, wydaje dyrektor gimnazjum. - Jest bardzo duże zainteresowanie tego rodzaju szkoleniami i nasi funkcjonariusze bardzo często w nich uczestniczą – zapewnia zastępca naczelnika mazowieckiej drogówki. Ddodaje, że weekendowa akcja nie będzie jedyną organizowaną po to, by zdyscyplinować kierowców skuterów. - Będą powtarzane. Poza tym, na co dzień każdy policjant, nie tylko ruchu drogowego ma obowiązek reagować, gdy ktoś łamie przepisy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *