Zbiórka żywności od jutra

29 listopada 2007
Świąteczna zbiórka żywności rusza w najbliższy weekend w całej Polsce. W regionie radomskim 1,5 tysiąca wolontariuszy będzie zbierało dary w prawie stu sklepach. W sklepach spotkamy wolontariuszy 

W wybranych sklepach będą przygotowane specjalne stoiska, w których będzie można zostawić zakupione artykuły spożywcze. Będą przy nich dyżurować wolontariusze, którzy odbiorą żywność i zachęcą do wzięcia udziału w akcji. Organizatorzy proszą o przekazywania przede wszystkim: konserw, cukru, olejów, słodyczy, herbaty, dżemów, ryżu, makaronów, kasz i mąki. - Chcemy, aby ludzie nauczyli się jak pomagać potrzebującym i jak samemu z takiej pomocy korzystać – podkreśla Krzysztof Sokołowski z radomskiego Banku Żywności, organizatora akcji.

Zebrana żywność trafi na świąteczne stoły najbiedniejszych osób - podopiecznych Caritas, domów dla bezdomnych i pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych zajmujących się dożywieniem, ośrodków interwencji kryzysowej oraz stołówek i jadłodajni.

Tegorocznej zbiórce będzie towarzyszyła aukcja internetowa. Będzie można wylicytować przedmioty  przekazane przez znane osoby lub zaproszenia na spotkania znimi. Szczęśliwcy będą mogli m.in. zjeść kolację z Waldemarem Ochnią lub Małgorzatą Foremniak. Aukcja zostanie przeprowadzona na stronach www.bankizywnosci.pl

Oprócz Radomia dary będą zbierane w: Pionkach, Kozienicach, Grójcu, Warce, Iłży, Zwoleniu, Przysusze, zydłowcu, Opocznie, Białobrzegach, Lipsku.

W ubiegłym roku w regionie radomkim podczas świątecznej zbiórki udało się zebrać 14 ton żywności.