Zespół specjalistów z MSS w Radomiu z nagrodą „Medycznego Eskulapa”. Laryngolodzy wykonują skomplikowane operacje

8 grudnia 2022

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu w gronie laureatów nowego konkursu organizowanego przez urząd marszałkowski „Medyczne Wydarzenie Roku” – Eskulapy Mazowsza 2022. Docenieni zostali lekarze i pielęgniarki z oddziału laryngologii, którzy wykonali skomplikowane operacje u pacjentów z nowotworami złośliwymi głowy i szyi.

 

 

Na zdjęciu: (od lewej) dr Witolda Olszański i prof. Kamal Morshed (fot. mazovia.pl)

 

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, poziom usług w mazowieckich placówkach medycznych z roku na rok jest coraz wyższy. – Nasi specjaliści są znani nie tylko w kraju, lecz także w Europie i na świecie, a w szpitalach wojewódzkich są przeprowadzane nowatorskie operacje i zabiegi. Dziękuję wszystkim nominowanym i nagrodzonym za zaangażowanie w rozwój medycyny i poświęcenie w pracy z pacjentami - mówił Adam Struzik podczas gali wręczania nagród.

– Jesteśmy dumni z naszej wysokospecjalistycznej kadry medycznej. Szpitale wojewódzkie mogą pochwalić się wieloma sukcesami w dziedzinie medycyny. Nasz nowy konkurs „Medyczne Wydarzenie Roku” jest formą wyróżnienia i nagrodzenia specjalistów i ich osiągnięć – zaznacza Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa, a zarazem przewodnicząca Kapituły konkursowej.

Za „Osiągnięcie medyczne roku” uznano rekonstrukcję ubytków pooperacyjnych za pomocą płatów z mikrozespoleniem naczyń u pacjentów z nowotworami złośliwymi głowy i szyi wykonaną przez lekarzy ze szpitala na radomskim Józefowie. Zabiegi są przeprowadzane przez zespół specjalistów pod kierunkiem prof. Kamala Morsheda, kierownika Klinicznego Oddziału Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej szpitala, z udziałem jego zastępcy dr Witolda Olszańskiego,  pielęgniarek i instrumentariuszek.

- Nagrodą jest - bagatela - prawie milion złotych na sprzęt dla oddziału - informuje Karolina Gajewska, rzeczniczka MSS w Radomiu.

kat, bdb

Tags