• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Zmarł fizjoterapeuta ze szpitala na Józefowie. To pierwsza ofiara koronawirusa wśród medyków w Polsce

16 kwietnia 2020

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zmarł 46-letni fizjoterapeuta, pracownik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. To pierwszy w Polsce przypadek śmierci medyka zarażonego koronawirusem.

  P1240848   - Z przykrością informujemy, że w szpitalu przy ul. Tochtermana w Radomiu zmarł fizjoterapeuta, pracownik naszego szpitala. Zarząd i personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego składa rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje. Jednocześnie informujemy, że szpital chce przekazać wsparcie finansowe rodzinie zmarłego. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłego - przekazała Karolina Gajewska, rzeczniczka szpitala na Józefowie. Rzeczniczka RSS Elżbieta Cieślak potwierdziła w rozmowie z naszym portalem, że w szpitalu zmarł 46-letni pacjent zarażony koronawirusem. - Choroba miała ciężki przebieg - zaznaczyła.

Jak ustalił portal tvn24.pl, 46-latek od dwóch tygodni był pod opieką lekarzy szpitala przy Tochtermana po tym, jak poczuł się gorzej i stwierdził u siebie objawy zakażenia koronawirusem, przede wszystkim dokuczliwy, duszący kaszel. Z kolejnymi dniami jego stan się pogarszał. "Tydzień temu mężczyzna miał na tyle poważne problemy z oddychaniem, że podjęto decyzję o przeniesieniu go z oddziału wewnętrznego na oddział intensywnej terapii, podłączeniu pod respirator i wprowadzeniu w stan śpiączki farmakologicznej. W ostatnich godzinach życia jego stan gwałtownie się pogorszył. Mężczyzna zmarł dziś w nocy. Osierocił żonę i dwójkę dzieci" - czytamy na portalu tvn24.pl.

bdb

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *