Zmiany na zamku w Szydłowcu. Będą remontowane pomieszczenia dla lokalnego centrum kultury

14 sierpnia 2023

Zamek to chluba i jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Szydłowcu. Teraz dzięki wsparciu samorządu Mazowsza zajdą tam zmiany. 120 tys. zł przekazane miastu pozwolą na remont trzech pomieszczeń i aneksu kuchenno-gospodarczego oraz usnięcie wilgoci.

 

Zamek pochodzi z XV wieku (fot. Wikipedia)

 

To kontynuacja prac prowadzonych w latach 2013-2015 podczas realizacji projektu „Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu, poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza”, który otrzymał wsparcie z UE. 

W ramach inwestycji jest planowane usunięcie wilgoci, malowanie ścian i podłóg oraz wykonanie wentylacji. Oprócz tego zostaną zamontowane listwy i nowe oświetlenie. Zakupione będzie też wyposażenie do aneksu kuchenno-gospodarczego. Prace będą przeprowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków, który wydał wstępną zgodę na realizację zamierzeń. Po zakończeniu prac wyremontowane pomieszczenia zostaną przekazane Szydłowieckiemu Centrum Kultury – Zamek, które będzie administrowało obiektem.

Całkowity koszt obu inwestycji to ponad 2,2 mln zł, z czego ponad 1,3 mln zł pochodzi z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

 

Tags