• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Zmiany w rozkładach jazdy PKP. Można zwrócić bilet

3 czerwca 2019

Od 9 czerwca 2019 r. będzie wdrożona kolejna zmiana rozkładu jazdy pociągów związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 31 sierpnia 2019 r. Podróżni, którzy zrezygnują z przejazdów mogą zwrócić bilety.

010811koleje_mazowieckie (Kopiowanie)

 


Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

Na linii będzie kontynuowana modernizacja związana z przerwą w ruchu na odcinku Otwock – Pilawa. Dodatkowo w dniach 1-7 lipca oraz 8-14 lipca wystąpią utrudnienia związane z budową południowej obwodnicy Warszawy i ruchem jednotorowym na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica. Duża część pociągów KM i SKM na tym odcinku zostanie odwołana i zastąpiona przez zastępczą komunikację autobusową.Od 15 lipca do 23 sierpnia zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Otwock – Józefów. Część pociągów będzie kursowała do Józefowa, natomiast pozostałe skończą bieg w Warszawa Falenica. Na odcinku Otwock – Józefów – Warszawa Falenica zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Do dnia 12 lipca ZKA nadal będzie kursowała na odcinku Strzyżyna – Radom, natomiast od dnia 13 lipca utrudnienia będą dotyczyły odcinka Warka – Radom. Dodatkowo w związku z wymianą urządzeń SRK w stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie w dniach 5-17 lipca, wystąpią znaczne ograniczenia w ruchu pociągów na tej linii. W wybranych terminach pociągi KM nie będą kursowały do Lotniska Chopina oraz zostaną odwołane pociągi do/z Piaseczna.

Jak informuje Jolanta Maliszewska z Biuro Rzecznika Prasowego Kolei Mazowieckiech– KM sp. z o.o., w związku ze zmianą rozkładu jazdy pociągów KM od 9 czerwca 2019 r., podróżni, którzy rezygnują z przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich, mogą dokonać zwrotu biletów okresowych imiennych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych, zakupionych najpóźniej 8 czerwca 2019 r. i ważnych na przejazdy 9 czerwca 2019 r. i później, zarówno całkowicie  jak i częściowo niewykorzystanych bez potrącenia odstępnego.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz