Znaleziono broń

18 maja 2007
Sprawą sprzed pięciu lat zajęła się Prokuratura Okręgowa w Radomiu. Chodzi o nielegalne posiadanie broni palnej przez Rafała B. który w maju 2003 r. został skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności m.in. za podwójne usiłowanie zabójstwa. Małgorzata Chrabąszcz


Zdarzenie miało miejsce w czasie zabawy sylwestrowej, w nocy z 31 grudnia 2001 na 1 stycznia 2003 r. w mieszkaniu przy ul. Sandomierskiej. Nie odnaleziono wówczas broni, z której oddane były strzały do dwóch pokrzywdzonych. - Dopiero teraz skazany Rafał B. zdecydował się wskazać miejsce ukrycia tej broni – wyjaśnia rzeczniczka prokuratury Okregowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz. - Powiadomił o tym prokuraturę i prokurator niezwłocznie zarządził wykonanie czynności z udziałem skazanego, który wskazał miejsce ukrycia broni.

Broń została zabezpieczona do badań balistycznych, które mają stwierdzić, czy jest to faktycznie broń użyta w czasie tamtego zdarzenia. - Na razie śledztwo toczy się w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie – podkreśla Małgorzata Chrabąszcz.

Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcuy do 8 lat.