Znowu groźby pod adresem prezydenta Witkowskiego. „Zadźgam cię jak Adamowicza”

27 lipca 2021

„Zadźgam cię, jak Adamowicza” – mail z takimi pogróżkami pod adresem prezydenta Radomia przyszedł na adres urzędu miejskiego. Radosław Witkowski zgłosił sprawę na policję i ma nadzieję, że autor szybko zostanie zidentyfikowany.

 

Prezydent Radosław Witkowski

 

"Podobnie jak prezydenci wielu innych dużych miast otrzymałem maila z pogróżkami. To ewidentny przykład mowy nienawiści, na którą nigdy nie było, nie ma i nie będzie mojej zgody. Oczywiście zgłosiłem sprawę na policję i mam nadzieję, że autor zostanie szybko zidentyfikowany i pociągnięty do odpowiedzialności. Uważam, że należy stanowczo reagować na tego typu zachowania. Musimy mieć świadomość, że od słów do czynów droga może być niestety bardzo krótka. Pamięć o wydarzeniach sprzed ponad dwóch lat, kiedy został zamordowany prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, powinna kierować działaniami mającymi przeciwdziałać mowie nienawiści" - napisał prezydent na Facebooku.

Maila o podobnej treści: "Witkowski zamorduję cię Żydzie... Zadźgam cię jak Adamowicza...Poderżnę ci ten głupi łeb... Długo nie pożyjesz. Pożegnaj się z rodziną. Zabiję cię na dniach. I tak nie mam nic do stracenia. Zginiesz k...za to co mi zrobiłeś”, otrzymali także prezydenci Wrocławia i Białegostoku. Nieznany autor zmieniał tylko nazwiska adresatów.

To nie pierwszy raz, kiedy prezydent Radomia otrzymał podobne groźby. Dwa lata temu wpis ze słowami "Witkoski bedziesz nastempny" (pisownia oryginalna) oraz zdjęciem drzewa, w które wbity jest nóż pojawił się na jednym z profili na Facebooku. Prezydent natychmiast powiadomił policję. Sprawca został zatrzymany w Gdańsku. Usłyszał zarzut kierowania pod adresem Radosława Witkowskiego gróźb karalnych.

bdb
 

Tags