• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Żołnierz WOT miał wypadek. Jego koledzy apelują o oddawanie krwi

20 listopada 2020

Bartosz Grochal, żołnierz 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej uległ poważnemu wypadkowi. Leży w szpitalu w Radomiu. Pierwsi z pomocą jeszcze przed przybyciem ratowników na miejsce zdarzenia ruszyli jego koledzy. Teraz apelują o oddawanie krwi dla poszkodowanego.

 

 

Marlena Rosłaniec, rzeczniczka 6 MBOT przypomina, że codziennie 250 żołnierzy z tej grygady oraz 250 żołnierzy wojsk operacyjnych m.in. z 18 Dywizji Zmechanizowanej, Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych wspiera społeczność regionu radomskiego.

-  Żołnierze obecnie są w punktach drive thru, budują i wspierają w funkcjonowaniu szpitale tymczasowe, transportują środki ochrony indywidualnej do szpitali i instytucji, monitorują wraz z funkcjonariuszami policji osoby przebywające na kwarantannie, wspierają szpitale w triażu i wprowadzaniu danych do systemów oraz pomagają kombatantom i seniorom - wymienia rzeczniczka.

Teraz terytorialści proszą sami o wsparcie. - Dwa tygodnie temu nasz kolega uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Mimo natychmiastowej pomocy i wysiłku wielu osób, jego stan nadal pozostaje bardzo ciężki. Terytorialsi z 62 BLP w Radomiu 10 listopada oddali 25,5 l krwi. 19 listopada nasza brygada zorganizowała kolejną zbiórkę krwi, tym razem w Grójcu. Krew oddało 16 żołnierzy 61 batalionu lekkiej piechoty oraz ośmiu żołnierzy Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej - informuje Rosłniec. Ale krew jest nadal potrzeba. - Zachęcamy do udania się do najbliższego punktu krwiodawstwa, zabrania ze sobą członków rodziny, znajomych i wspólne oddawanie krwi. Niezwykle ważne jest również osocze ozdrowieńców. Jedna osoba, która ma za sobą chorobę COVID-19 może pomóc dziewięciu  następnym - przypomina rzeczniczka B MBOT. Prosi o oddawanie krewi na nazwisko Bartosz Grochal, kod 231.

kat

Fot. DWOT

 

 

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *