• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Żołnierze WOT wygrali walkę z koronawirusem.Teraz pomagają innym

11 listopada 2020

O oddawanie osocza do ozdrowieńców, którzy pokonali COVID-19 apelują regionalne stacje krwiodawstwa. Żołnierze z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odpowiedzieli na tę prośbę, zachęcając do włączenia się w akcję również innych.

   

Wczoraj krew oraz osocze ozdrowieńców oddawali żołnierze 62. batalionu lekkiej piechoty w Radomiu. 56 osób łącznie oddało 25,5 l krwi a dziewięciu żołnierzy, którzy przeszli chorobę COVID dzisiaj oddało osocze.

- Nasze działania nie skupiają się jedynie na zapobieganiu rozprzestrzenianie się wirusa. Czujemy się w obowiązku pomagać naszej społeczności również poprzez oddawanie osocza ozdrowieńców. Nie istnieją żadne zapasy tego preparatu, a jest on niezbędny, by ratować życie i zdrowie najciężej przechodzących chorobę.. Doskonale zdają sobie z tego sprawę terytorialsi, dlatego chętnie włączają się w akcję honorowego oddawania krwi i osocza - zapewnia płk Przemysław Owczarek, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady OT. Jak zaznacza, jeden żołnierz - ozdrowieniec może oddać osocze trzy razy, a co za tym idzie - pomóc w walce z chorobą aż dziewięciu innym osobom.

Żołnierze zachęcają także wszystkich, aby podzielili się tym cennym darem

Terytorialsi z 6. MBOT są - jak głosi ich hasło - „Zawsze gotowi, zawsze blisko” do niesienia pomocy innym. Udowadniają to każdego dnia wspierając kombatantów, seniorów, szpitale, instytucje samorządowe i non-profit. Już ponad dwa tygodnie prowadzą samodzielny punkt pobrań wymazów drive thru w Radomiu. Codziennie wspierają funkcjonariuszy policji w monitoringu kwarantanny.

kat Fot. WOT Radom
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *