Żona na dyrektorski fotel

27 lutego 2007

Elżbieta Wędzonka wygrała konkurs na stanowisko dyrektora filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Radomiu. Prywatnie pani dyrektor jest żoną radnego Wiesława Wędzonki i lokalnego polityka PO.
- Była najlepsza spośród wszystkich kandydatów - przekonuje p.o. dyrektora WUP w Warszawie Aleksander Kornatowski. – Wprawdzie podobnie jak pozostali dwaj kandydaci nie była związana z rynkiem pracy, ale ma dużą wiedzę na ten temat, a także dotyczącą funduszy europejskich i samorządu terytorialnego. Jak dodaje Kornatowski przy jej wyborze zadecydowały także: „kwestie związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi”, bo taki warunek postawiono kandydatom i Wędzonka spełniła oczekiwania kierownictwa WUP.

Elżbieta Wędzonka obejmie fotel w filii WUP w połowie marca. Teraz pracuje w III Mazowieckim Urzędzie Skarbowym, gdzie zajmuje się zamówieniami publicznymi. Wcześniej była m.in. pełnomocnikiem ministra zdrowia do spraw tworzenia radomskiego oddziału NFZ.

Stanowisk szefa radomskiej filii WUP było wolne od stycznia, kiedy rezygnację złożył Ryszard Wiosna (LPR). WUP podlega marszałkowi, a w województwie koalicję tworzą PSL i Platforma Obywatelska. Właśnie liderem tej partii w Radomiu jest Wiesław Wędzonka, również wiceprzewodniczący radomskiej Rady Miejskiej.