Zwiedzaj Radom z przewodnikiem: artystycznym szlakiem i poszukiwanie skarbów

22 lipca 2022

To kolejny weekend z wycieczkami po mieście z cyklu “Zwiedzaj Radom z przewodnikiem”! W sobotę o godz.11 Krystyna Wydra poprowadzi uczestników artystycznym szlakiem, a w niedzielę, 24 lipca o godz. 16 będzie to poszukiwanie radomskich skarbów.

 

Na artystycznym szlaku znajdzie się też Jacek Malczewski (zbiory muzeum jego imienia)

 

Radom artystycznym szlakiem

- Przejdźmy szlakiem polskich i radomskich pisarzy, malarzy, rzeźbiarzy, architektów oraz jednego amerykańskiego fotografika. Szlakiem rodzin Gombrowiczów, Kochanowskich, Malczewskich i Wajdów. Szlakiem współczesnych murali i dawniejszych malowideł, aż po gotyckie rzeźby z warsztatu mistrza Stwosza. I oczywiście szlakiem starej architektury z dziesiątkami żeliwnych balkonów - zachęcają organizatorzy.

Poszukiwanie radomskich skarbów

Maszyna do pisania, sofixy – to prawdziwe skarby, o których kilkadziesiąt lat temu marzyły całe pokolenia Polaków. Aż 17 takich perełek znajdziesz na ulicach Radomia. Wybierz się na spacer i wspólne poszukiwanie radomskich skarbów.

Przypomnijmy: w każdy wakacyjny weekend - w soboty o 11 i w niedziele o 16 - turyści indywidualni mogą wziąć udział w wędrówce po najważniejszych punktach naszego miasta. Liczba miejsc w każdej wycieczce jest ograniczona, dlatego do udziału uprawnia dokonana wcześniej rezerwacja pod adresem kontakt@lotzr@.pl (w treści maila należy podać imię i nazwisko uczestnika, nr telefonu oraz wybrany termin).

 

 

Tags