• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

20. Radomski Festiwal Jazzowy. Wieczór w Łaźni i koncert Doroty Miśkiewicz w szkole muzycznej

25 listopada 2021

Trwa 20. Radomski Festiwal Jazzowy. Dziś o godz. 18 Łaźnia zaprasza na „Wieczór jazzowy”, a w niedzielę, 28 listopada o godz. 17 do Zespołu Szkół Muzycznych na koncert Doroty Miśkiewicz i Henryka Miśkiewicza.

 

fot. dorotamiskiewicz/facebook (Kasia Stanczyk Photo & Design)

 

"Wieczór w Łaźni”   odbędzie się z udziałem Jarosława Zarychty, lidera radomskiego zespołu Lay D Funk oraz z projekcją historycznego już filmu dokumentalnego „Jazz in Poland”, zaznajamiającego z różnorodnością dorobku polskiego środowiska jazzowego. Będzie też okazja do wspomnień z lokalnego podwórka.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Łaźni.

Mocnym akcentem finałowym będzie swoiście „rodzinny” koncert wokalistki Doroty Miśkiewicz i saksofonisty Henryka Miśkiewicza z towarzyszeniem klasycznego tria jazzowego (Piotr Orzechowski „Pianohooligan” – fortepian; Michał Kurkiewicz – kontrabas; Michał Miśkiewicz – perkusja), związany z promocją albumu „Nasza Miłość” oraz z jubileuszem 70-lecia wybitnego saksofonisty.

"Nasza Miłość" to pierwszy, wspólny projekt ojca i córki, saksofonisty i wokalistki jazzowej. Nieprzypadkowo powstał on w roku 70. urodzin Henryka Miśkiewicza. Premiera albumu z tym materiałem miała miejsce w marcu.Większość utworów, które znalazły się w projekcie skomponował Henryk Miśkiewicz – są wśród nich napisane przez niego wiele lat temu melodie instrumentalne, do których dopiero teraz stworzone zostały teksty. Należy do nich chociażby skomponowana przez Henryka w wieku 16 lat ballada “Słowa w głowie” z tekstem Andrzeja Poniedzielskiego. Ciekawym powrotem do przeszłości jest też piosenka “Nasze senne sprawy” ze słowami Wojciecha Młynarskiego, którą przed laty śpiewała Ewa Bem. Warto też zwrócić uwagę na singlową piosenkę “Czy nasza miłość”, będącą kompozytorskim debiutem rodzeństwa Miśkiewiczów do tekstu Bogdana Loebla oraz premierowy utwór Henryka “Co minęło, niech wróci” skomponowany do tekstu krakowskiej poetki Ewy Lipskiej. Żeby stało się zadość dotychczasowej, albumowej tradycji Doroty – na płycie i na koncertach „Nasza Miłość” pojawia się także piosenka z tekstem Grzegorza Turnaua.

Bilet w cenie 60 zł do nabycia w Łaźni oraz na:  https://biletyna.pl/koncert/Dorota-i-Henryk-Miskiewicz-Nasza-milosc/Radom )

 

Tags