• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

25. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza na niezwykły koncert

7 września 2021

Przed nami jedno z ważniejszych wydarzeń muzycznych w Radomia: koncert w ramach 25. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 11 września o godz. 18 do Zespołu Szkół Muzycznych na artystyczne przeżycia.

 

Łukasz Długosz (fot. Materiały prasowe/ROK)

 

Z powodu pandemii 25. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena nie odbył się wiosną i został przeniesiony na późniejszy termin.

Sobotniego wieczoru niezwykłych artystycznych wrażeń dostarczą radomskim melomanom światowej sławy artyści: Łukasz Długosz – flet (uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą), Andrzej Wierciński – fortepian, (laureat wielu konkursów, polski faworyt w Konkursie Chopinowskim 2021) oraz Radomska Orkiestra Kameralna pod batutą  Alexandra Humala (dyrektor artystyczny Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie).

Koncert będzie okazją do uczczenia jubileuszu 25 lat istnienia Festiwalu Ludwiga van Beethovena oraz pamięci zmarłego w ubiegłym roku prof. Krzysztofa Pendereckiego, jednego z największych współczesnych polskich kompozytorów. Z tej okazji w programie koncertu znajdą się niezwykłe dzieła polskiej muzyki: Sinfonietta Nr 2 Krzysztofa Pendereckiego (wersja na flet i smyczki – kompozycja specjalnie napisana przez mistrza dla solisty – Łukasza Długosza), I Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina, Koncert na orkiestrę smyczkową Grazyny Bacewicz.

 

 

 

 

 

 

Tags