38. Retrospotkanie. Pielgrzymim szlakiem sanktuariów diecezji radomskiej

11 kwietnia 2022

We wtorek, 12 kwietnia o godz.18 w Sali Kameralnej Resursy Obywatelskiej odbędzie się 38. Retrospotkanie. Tym razem, w okresie przedświątecznym organizatorzy proponują wędrówkę pielgrzymim szlakiem sanktuariów diecezji radomskiej.

 

Fot. rchiwum

 

Jest ich dokładnie 13 i z pewnością nie wszystkie są znane, dlatego ich prezentacja będzie dla radomian ciekawa, a może i zaskakująca. Miejsca święte diecezji radomskiej kryją w sobie różnorodne bogactwo treści religijnych, historycznych i artystycznych. O swoich wrażeniach ponad rocznego pielgrzymowania do każdego z 13 diecezjalnych sanktuariów opowie Paweł Puton, który swą relację opublikował w drugim numerze „Filokartysty Radomskiego". Każdy, kto przyjdzie na spotkanie otrzyma darmowy egzemplarz pisma. Będzie też możliwość nabycia specjalnego zestawu pocztówek ukazujących sanktuaria diecezji radomskiej, jaki w ramach Radomskiej Inicjatywy Pocztówkowej przygotował autor.

Z kolei Grzegorz Siek z portalu Radom.Retrospekcja przywoła garść relacji prasowych z przełomu XIX i XX w. o tym jak radomianie do wybranych sanktuariów pielgrzymowali i jakie atrakcje czekały na nich na odbywających się tam odpustach.

Wstęp wolny.

Tags