40 lat minęło

To znaczące wydarzenie w życiu uczelni. Dlatego jubileuszowe uroczystości zgromadziły dziś w siedzibie wydziału jego absolwentów, naukowców, przedstawicieli firm współpracujących z Politechniką, sympatyków.
Historię wydziału przypomniała podczas oficjalnych obchodów jubileuszu dziekan dr hab. Elżbieta Szychta. Podkreśliła, że jego najszybszy rozwój nastapił w latach 1996 - 2002, kiedy kierował nim obecny rektor, profesor Mirosław Luft. - Dziś jest to najsilniejszy wydział Politechniki. Zatrudniamy ponad 100 pracowników naukowych, w tym 19 samodzielnych. Kształcimy 3 tysiące studnetów, w tym także w ośrodkach zamiejscowych w Nisku, Białej Podlaskiej i Tomaszowie Mazowieckim – mówiła E. Szychta.
Jak ważne jest dla PR łączenie teorii z praktyką najlepiej można się było przekonać podczas otwarcia dwóch laboratoriów. Zostały wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia do sterowania ruchem na kolei, a patronuje im Bombardier Transportation i Bosch. - To pokazuje jak Politechnika działa i współpracuje z przemysłem. Bardzo często jest tak, że to firmy proszą nas o wytypowanie najlepszych studentów, których chcą potem zatrudnić. Zwracają się do nas m.in. przedstawicielstwa Volvo z Warszawy czy Volkswagen z Radomia – mówi Paweł Olszowiec z Politechniki. Podkreśla, że uczelnia przykłada niezwykle dużą wagę do łączenia teorii z praktyką. - Chcemy, żeby rozbieżność pomiędzy przygotowaniem teoretycznym a praktycznym była jak najmniejsza. By nasz absolwent umiał w pracy obsłużyć urzadzenia i je naprawić. By był jak najlepszym fachowcem - tłumaczy.
(k.woj.)