42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu ma 10 lat. W sobotę na Sadkowie bawimy się na pikniku wojskowym

28 lipca 2021

42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu obchodzi swoje 10-lecie. Z tej okazji jej dowódca zaprasza na uroczystość jubileuszu, która odbędzie się w sobotę, 31 lipca na terenie lotniska na Sadkowie. Bedzie to Dzień Otwartych Koszar połączony z piknikiem wojskowym. Patronat sprawuje minister obrony narodowej.

 

fot. 42. Baza Lotnictwa Szkolnego Radom

 

W programie w godz. 10 - 18: pokazy lotnicze, w tym Zespołu Akrobacyjnego Orlik, wystawa statyczna sprzętu wojsk lądowych, a także występy artystyczne. Na scenie zaprezentują się: Wolanianki, Law, No Control, Queens of  Violins oraz gwiazda wieczoru Red Lips.

Podczas pikniku zaplanowano także pokaz walk grup rekonstrukcyjnych, atrakcje dla najmłodszych, wycieczki organizowane przez PPL na pas startowy budującego się cywilnego lotniska.

Na lotnisku będzie strefa gastronomiczna oferująca jedzenie i napoje. Wstęp wolny.

Przed wyruszeniem na piknik warto pamiętać, ze ul. Lubelska prowadząca do bramy lotniska wojskowego jest w przebudowie i nie ma tam parkingu,  będzie więc problem z pozostawieniem samochodu. Dlatego organizatorzy rekomendują jako najlepszy sposób dotarcia skorzystanie ze specjalnie linii autobusowej.

Do przystanku Wojska Polskiego/ Lubelska będzie można dojechać autobusami linii 5,14 i 21 z częstotliwością kursowania poszczególnych co około 20 minut. Na ulicy Lubelskiej przy skrzyżowaniu z al. Wojska Polskiego zostanie uruchomiona dodatkowa para przystanków dla linii 17 kursującej co 30 minut.

Tags