• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

43. Radomska Wiosna Literacka. Spotkania z pisarzami już od czwartku

12 maja 2021

Spotkania z pisarzami – autorami pozycji dla dorosłych i książek dla dzieci – wypełnią program tegorocznej 43. Radomskiej Wiosny Literackiej. Gośćmi będą: Aleksandra Zielińska, Marianna Oklejak, Cezary Harasimowicz i Marcin Kępa. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza od 13 do 15 maja.

 

 

Już jutro, 13 maja o godz. 17.30 w filii MBP przy ul. Kusocińskiego odbędzie się spotkanie z Aleksandrą Zielińską - autorką m.in. nominowanej go Nagrody Gombrowicza książki "Bura i szał".

W piątek, 14 maja, o godz. 10.30, w filii przy ul. Zientarskiego najmłodsi będą mogli się spotkać ze znaną ilustratorką Marianną Oklejak, autorką m.in. autorskiej książki "Cuda wianki". Z kolei o godz. 17 w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego odbędzie się spotkanie z Cezarym Harasimowiczem, autorem m.in. głośnej "Mirabelki" oraz książki wspomnieniowej "Saga, czyli filiżanka, której nie ma", a także znanym scenarzystą.

Na zakończenie Radomskiej Wiosny Literackiej planowana jest promocja książki radomianina Marcina Kępy "Trójkąt niebezpieczeństwa". Spotkanie z autorem rozpocznie się w sobotę, 15 maja, o godz. 17 w Bibliotece Głównej.

MBP informuje, że ze względu na sytuację epidemiologiczną musi ograniczyć ilość miejsc na wiosenne spotkania z: Aleksandrą Zielińską - 20 osób; Cezarym Harasimowiczem - 40 osób; Marcinem Kępą - 40 osób.

Spotkania z Cezarym Harasimowiczem i Marcinem Kępą odbędą się w bibliotecznym ogrodzie.

Biblioteka zachęca do pobierania wejściówek z następujących stron i zabranie ich ze sobą: spotkanie z Aleksandrą Zielińską - https://app.evenea.pl/event/175717-2/; spotkanie z Cezarym Harasimowiczem -
https://app.evenea.pl/event/175717-1/; spotkanie z Marcinem Kępą - https://app.evenea.pl/event/175717-3/.

Tags