45. Radomska Wiosna Literacka. Spotkania z pisarzami, targi książek, spacery, warsztaty

6 czerwca 2023

Katarzyna Bonda, Martyna Bunda, Filip Springer, Olga Górska, Agata Tuszyńska, Inga Iwasiów – z tymi pisarzami spotkamy się podczas 45. Radomskiej Wiosny Literackiej, a z wielu innymi – poprzez ich teksty w książkach uczestniczących w IX Radomskich Targów Wydawnictw Regionalnych. Czytelnicza przygoda rozpoczyna się w w sobotę, 10 czerwca.

 

Wiele wydarzeń, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się w przestrzeni miejskiej (fot. Anna Wróblewska/UM Radom)

 

Program tegorocznej "Wiosny" wypełniają również spacery literackie, warsztaty edukacyjne, gra miejska #bookujemyradom oraz koncert poezji śpiewanej i literacki wieczór improwizacyjny. W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Radomia wszystkich miłośników literatury i książek w dniach 10-14 czerwca, tym bardziej, że - jak się dowiadujemy - Radomska Wiosna Literacka dołączyła do prestiżowej Koalicji Letnich Festiwali Literackich. Wspólnym pasmem koalicyjnym jest #godzinaczytania.

Pasma tematyczne

Program Radomskiej Wiosny Literackiej 2023 został podzielony na pasma tematyczne: #radom (wydarzenia literackie o Radomiu i literaturze radomskiej), #nowośći (dyskusje o nowościach wydawniczych), #premiery (w trakcie RWL 2023 odbędą się dwie premiery wydawnicze), #radomczyta (spotkania z pisarzami, których książki znalazły się na liście najczęściej wypożyczanych tytułów ze zbiorów radomskiej biblioteki), #literackieinspiracje (wydarzenia o charakterze rozrywkowym inspirowane literaturą).

W przestrzeni miejskiej

Radomska Wiosna Literacka to jedno z najważniejszych, cyklicznie organizowanych wydarzeń literackich w regionie. Dlatego też wiele spotkań autorskich odbędzie się w przestrzeni miejskiej (m.in. przy Pomniku Jana Kochanowskiego, placu Corazziego), jak również w kawiarniach, teatrze, muzeum, a nawet w kościele ewangelicko-augsburskim czy w pobliskim Orońsku. 

Więcej informacji i szczegółowy program tutaj i tutaj