82-latka wyszła z domu prawie tydzień temu i nie wróciła. Poszukują jej z lądu, powietrza i wody

4 stycznia 2023

Z lądu, powietrza i wody trwają poszukiwania zaginionej 82–letniej Władysławy Kuc, mieszkanki Brzezinki w gminie Gielniów w powiecie przysuskim. Kobieta wyszła z domu 29 grudnia 2022 r. około godz. 21 i do chwili obecnej nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną.

 

Władysława Kuc

 

Rysopis: wzrost około 155 cm, waga około 55 kg, włosy krótkie, siwe. W chwili zaginięcia kobieta ubrana była w ciemną kurtkę, ciemne buty gumowe, na głowie miała chustę koloru zielono-żółtego.

-  Od momentu zgłoszenia w czynności poszukiwawcze zaangażowani są, oprócz policjantów, mieszkańcy okolicznych miejscowości, strażacy, druhowie OSP oraz ratownicy z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej przy Środowiskowo-Lekarskim WOPR w Radomiu - informuje asp. szt. Aneta Wilk z KMP w Przysusze.

W działaniach poszukiwawczych na szeroką skalę, biorą udział przysuscy policjanci, policjanci z wydziału kryminalnego KGP i KWP w Radomiu, wydziału poszukiwań i identyfikacji osób i z oddziału prewencji KMP w Radomiu, strażacy PSP i z okolicznych OSP. - Zaangażowani byli też przewodnicy psów tropiących. Poszukiwania prowadzone były również z powietrza z wykorzystaniem Mobilnego Centrum Wspomagania Poszukiwań, przy użyciu urządzeń GPS oraz dronów . Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza przy Środowiskowo-Lekarskim WOPR w Radomiu wykorzystuje georadar i quady. Łodzie i quady wykorzystują także strażacy i policjanci z OPP KWP w Radomiu. Prowadzone do tej pory poszukiwania, nie doprowadziły do odnalezienia 82–latki - zaznacza asp. szt. Aneta Wilk.

Wszystkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Władysławy Kuc należy przekazać do Komendy Powiatowej Policji w Przysusze–tel.: 47 702 52 00 lub powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki, dzwoniąc pod numer 112.

kat

fot. KMP Przysucha

 

 

 

Tags