Wybieraj w niedzielę
15 listopada 2014
W niedzielę 16 bm od godz. 7 do godz. 21 będziemy głosować. W lokalach wyborczych w Radomiu dostaniemy karty: koloru różowego, białego i niebieskiego. Wybieramy: prezydenta, radnych do rady miejskiej i do sejmiku wojewódzkiego.

Różowa na pezydenta
Karta do głosowania na prezydenta bedzie miała kolor różowy. Nazwiska ośmiu kandydatów na prezydenta Radomia zostaną wypisane w kolejności alfabetycznej. Przy każdym z nich znajdzie się również nazwa komitetu wyborczego (lub jego skrót), który kandydata wystawił. Głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata. Głos będzie nieważny, gdy postawimy więcej „iksów”, lub oddamy pustą kartę.
Biała na radnych
Karta do głosowania na radnych rady miejskiej jest koloru białego. Głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do uzyskania mandatu. Przyczyną nieważności głosu jest oddanie głosu na więcej niż jedną listę, nieoddanie głosu na którąkolwiek z list, czyli niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce.
O miejsce w radomskiej radzie miejskiej walczy ponad 440 kandydatów, których wystawia 10 komitetów wyborczych. Miejsc w radzie jest 28. Radom zostal podzielony na pięć (szczegóły niżej) okręgów wyborczych: dwa pięciomandatowe (nr 2 i 5) oraz trzy sześciomandatowe (nr 1, 3 i 4).
Listy komitetów wyborczych będą umieszczone według wcześniej nadanych im numerów w rzędach poziomych od lewej strony karty do prawej. Każda lista będzie miała taką samą wielkość pola na karcie - bez względu na to, ilu znajdzie się na niej kandydatów.
Do sejmiku niebieska
Karta do głosowania do sejmiku województwa (w naszym przypadku mazowieckiego) będzie koloru niebieskiego. 51 radnych sejmiku Mazowsza wybieranych jest w siedmiu okręgach. Radom oraz powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński to okręg nr 5 i mają w sejmiku siedmiu przedstawicieli. Głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do uzyskania mandatu.
Gdzie jest twój okręg?
Nr 1: Śródmieście, Miasto Kazimierzowskie, Planty, południowa część osiedla XV- lecia ograniczona ulicami: Zbrowskiego, 11 Listopada i Chrobrego;
Nr 2: część Ustronia od alei Grzecznarowskiego w kierunku południowym, Prędocinek, Młodzianów, Godów, Malczew, Idalin, Janiszpol, Nowiny Malczewskie;
Nr 3: Południe, Żakowice, Potkanów, Krychnowice, Jeżowa Wola, Pruszaków, Wośniki, Halinów, Kierzków, Kozia Góra, część Wacyna od ul. Przytyckiej w kierunku południowym, część Zamłynia od ul. Głównej w kierunku południowym, Stare Miasto;
Nr 4: północno-zachodnia część os. XV-lecia ograniczona ulicami: 11 Listopada i Chrobrego, Gołębiów II, Obozisko, Kaptur, część Zamłynia od ul. Głównej w kierunku północnym, Wacyn od ul. Przytyckiej w kierunku północnym, Koniówka, os. Akademickie, Brzustówka, Michałów, Młynek Janiszewski, Józefów, Mleczna, Huta Józefowska, Firlej, Krzewień, Wincentów, Wielogóra, Wólka Klwatecka;
Nr 5: Glinice, Długojów, Długojów Górny, Malenice, Sadków, Dzierzków, część Ustronia od alei Grzecznarowskiego w kierunku północno-wschodnim, os. Nad Potokiem, Gołębiów, Gołębiów I, Rajec Szlachecki, Stara Wola Gołębiowska, Nowa Wola Gołębiowska, Rajec Poduchowny, północna część Idalina, wschodnia część Śródmieścia.