PGZ utworzy w Radomiu zespoły księgowości, zarządzania produkcją, marketingowe i…

8 grudnia 2014
W przyszłym roku Polska Grupa Zbrojna, która ma siedzibę w Radomiu, utworzy tutaj m.in. zespoły skonsolidowanej księgowości, zarządzania produkcją i usługami, działań marketingowych i badawczo-rozwojowe.
Tomasz Nita, prezes Fabryki Broni, został członkiem zarządu PPGZ odpowiedzialnym za sprawy produkcyjne.



 

W skład PGZ wchodzi m.in. radomska Fabryka Broni– PGZ pracuje nad zagwarantowaniem jak najszerszego udziału polskich firm w poszczególnych programach modernizacyjnych polskiej armii. W pierwszej połowie przyszłego roku zaprezentujemy strategię biznesową koncernu – zapowiada prezes PGZ Wojciech Dąbrowski.

- W PGZ S.A. trwają prace nad udziałem polskiego przemysłu, m.in. w programie rakietowym, modernizacji marynarki wojennej, bezzałogowych systemów latających i pancernym. Jednocześnie finalizowana jest formalna procedura konsolidacji polskiego przemysłu obronnego. Trwa ocena wyceny spółek II etapu konsolidacji przez biegłego. Planuje się, że rejestracja sądowa podwyższenia kapitału PGZ S.A., kończąca cały proces, odbędzie się na przełomie grudnia i stycznia - informuje Grzegorz Szymański, dyrektor departamentu w PGZ.
 
– Z jednej strony prowadzimy zintensyfikowane rozmowy biznesowe z polską armią na temat poszczególnych programów modernizacyjnych, z drugiej kończymy trudny proces konsolidacji kilkudziesięciu spółek. Jednocześnie spinamy bieżące projekty, z którymi przemysł nie mógł sobie poradzić przez długie lata. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli poinformować o przyjętych rozwiązaniach w kontekście produkcji armatohaubic Krab i modernizacji czołgów Leopard – dodaje  Dąbrowski.

2Główna siedziba PGZ mieści się w Radomiu. To tutaj znajdą się zespoły skonsolidowanej księgowości, zarządzania produkcją i usługami, działań marketingowych, ochrony prawnej i archiwum, a także przedsięwzięć dadawczo-rozwojowych.

 

– PGZ buduje w Radomiu centrum usług wspólnych, które będzie odgrywało kluczową rolę w integracji kilkudziesięciu naszych spółek. Ale już dziś Radom ma wymierne korzyści z siedziby głównej PGZ. W 2014 r. do budżetu miasta wpłynęło 6 mln zł z podatku od czynności cywilno-prawnych płaconego przez Grupę. To więcej niż miasto wydaje corocznie na ochronę zdrowia lub budowę gminnych dróg – podkreśla prezes Dąbrowski.

 

Jak nas poinformowano w PGZ, prezes Tomasz Nita obejmie stanowisko członka zarządu Grupy 15 grudnia. Wiąże się to z rezygnacją w najbliższym czasie z funkcji prezesa Fabryki Broni "Łucznik". - Dokładny termin, gdy tylko zostanie ustalony, zostanie podany do publicznej wiadomości - zapewnia dyrektor Szymański.

 

(kat)