Strefa kultury – wirtualna i realna

24 stycznia 2015
Kupujesz jeden bilet w niższej cenie i uczestniczysz w wydarzeniach oraz oglądasz wystawy w sześciu miejscach. A jeśli chcesz spędzić w Radomiu i okolicy nieco więcej czasu – dostajesz zniżkę na hotel i posiłek w restauracji. Projekt „26-600 Strefa Kultury” działa od dzisiaj.

 

Marszałrek Jego liderem jest Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, a biorą w nim udział także: Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu (z oddziałem Jana Kochanowskiego w Czarnolesie), Muzeum Wsi Radomskiej (z oddziałem im. Oskara Kolberga w Przysusze), Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. 

 

495- Projekt jest wirualny, to i przecięcie wstęgi też będzie wirtualne - podkreślił marszałek Mazowsza Adam Struzik i dotknął odpowiednią ikonkę na tablecie. Tym samym "odpalił" nowy, specjalnie przygotowany portal www.26600.pl, gdzie nie tylko można znaleźć informacje o czterech instytucjach kulturalnych, zaplanować wycieczki (w tym rowerowe) i zwiedzanie, ale przede wszystkim kupić wspólny bilet do nich. Kosztuje 20 zł i jest ważny przez tydzień.

 

center- Ten bilet też jest wirtualny, nie ma potrzeby go drukować - wyjaśnia dyrektor Elektrowni Włodzimierz Pujanek. Przypomina, że można go kupić zarówno za pośrednictwem strony internetowej, infokiosku (stoją w przed każdą instytucją) lub aplkacji w smartfonie. Dodatkowo, jeśli turysta skorzysta z oferty współpracujących w ramach projektu restauracji lub bazy noclegowej, otrzyma w nich rabat.

 

bottomProjekt, na który samorząd województwa mazowieckiego wydał 665 tys. 535 zł z unijnej kasy, jest - jak przekonują jego twórcy - "otwarty".

 

- Myślimy o włączeniu do niego także placówek kulturalnych podlegających prezydentowi Radomia - zapewnia dyrektor Pujanek. Obecny na spotkaniu w Elektrowni Karol Semik, wiceprezydent odpowiedzialny za kulturę w mieście, wyraził zainteresowanie.

 

Bożena Dobrzyńska