
Oktoberfest po orońsku, czyli Augustfest przygotowano ze wszystkimi typowymi dla tej imprezy atrakcjami: muzyką bawarską, golonką, szpeclami, preclami i piwem. Jak co roku program festynu jest bardzo bogaty i różnorodny: dzieci będa mogły obejrzeć spektakl „Baśnie braci Grimm" w wykonaniu aktorów Teatru na Wagance oraz balet triadyczny „Baśń o lodowym kryształku" w wykonaniu grupy tanecznej „Przecinek". Dla dorosłych wystąpi Kapela Bawarska Stefana, Kwintet Molto Bene w repertuarze klasyków niemieckich, oraz Marlene Uzieblo, która zaśpiewa piosenki Marleny Dietrich.
Gościem festynu będzie Tadeusz Grajpel, który zaprezentuje warsztat drukarski Guttenberga, opowie o historii i technikach druku, a następnie poprowadzi zajęcia według dawnej metody drzeworytniczej. Kolejne zajęcia, w których każdy będzie mógł wziąć udział poprowadzi Bogusław Dobrowolski, ceramik, którego ulubionym tworzywem jest porcelana. Opowie, w jaki sposób Niemcy w XVIII w. (?)opracowali własną technologię wyrobu porcelany, do tej pory pilnie strzeżoną przez Chińczyków. Zademonstruje, w jaki sposób współcześnie pracuje się w tym delikatnym tworzywie. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w zajęciach ceramicznych. Jak co roku organizatorzy proponują przejażdżki konno po parku, wielkie malowanie, konkurs wiedzy o Niemczech, w którym każdy uczestnik otrzyma nagrodę. Losowana będzie również nagroda główna ufundowana przez Ambasadę Niemiec w Polsce
.Dla gości festynu zorganizowany będzie bezpłatny dojazd; o godz.12.30 i 14 pod dworcem PKP (pod zegarem) będą podstawione autobusy firmy ITS Michalczewski Powrotne kursy są zaplanowane na godz. 18.30 i 20.
kat
·