Niewybuch z okresu II wojny światowej na posesji w Zwoleniu. Saperzy wywieźli niebezpieczny materiał

21 maja 2021

Na terenie posesji przy ul. Wojska Polskiego w Zwoleniu podczas prac ziemnych ujawniono niewybuch z okresu II wojny światowej. Miejsce natychmiast zostało zabezpieczone przez policyjny patrol do czasu przybycia saperów. Dzisiaj niewybuch został usunięty.

 

fot. KPP Zwoleń

 

Zwoleńscy policjanci zostali powiadomieni o znalezisku wczoraj. - Działania funkcjonariuszy polegały na zabezpieczeniu miejsca odnalezienia niewybuchu. Już od  chwili zgłoszenia, miejsca tego pilnował policyjny patrol. Dzisiaj rano patrol saperski usunął niewybuch oraz dokonał sprawdzenia terenu nie znajdując żadnych innych niebezpiecznych materiałów - zapewnia asp. Krzysztof Gregorczyk z KPP w Zwoleniu .

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. - Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów - ostrzegają policjanci.

kat

 

Tags