Elektroniczna rewolucja na Politechnice

Pirewszym poważnym krokiem na tej drodze było wprowadzenie od tego roku elektronicznej rekrutacji kandydatów na studia. Dzięki niej każdy zainteresowany uczeniem się na PR może – jak podkreślają pracownicy szkoły - zapisać się do niej „bez wychodzenia z domu”. - Może to uczynić także ktoś w imieniu kandydata, wystarczy że on sam doniesie w stosownym czasie niezbędne dokumenty – wyjaśnia Gerarg Parzelski z działu promocji PR i podkreśla, że elektroniczny nabór, już w pierwszych dniach funkcjonowania okazał się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.
Ale elektroniczna rekrutacja to dopiero poczatek informatycznej rewolucji. - Teraz, już od nowego roku akademickiego przyjdzie pora na wdrażanie elektronicznego dziekanatu. Oznacza to, że studnet nie będzie musiał załatwiać swoich spraw w administracji za pośrednictwem „pani z dziekanatu” - tlumaczy rektor PR prof. Mirosław Luft. - Kolejna rzecz, również od jesieni, to elektroniczna legitymacja dla studentów pierwszego roku; systematycznie będziemy też wymieniać tradycyjne „książeczki” młodzieży ze starszych lat.
Politechnika planuje także uruchomienie portali – "wykładowca" oraz "absolwent". Przy pomocy pierwszego pracownicy naukowi będą kontaktować się ze studentami, przekazywać np. literaturę, tematykę wykładów, a nawet ich treść. Drugi portal pozwoli śledzić losy absolwentów uczelni, choćby po to, by lepiej dostosowaywać program nauczania do potrzeb przyszłej kadry. Uczelnia przygotowuje się również do „otwarcia” wirtualnej biblioteki i ma zamiar stopniowo wprowadzać elektroniczny obieg dokumentów.
(bdb)