Justyna wycisnęła srebro!
- Konkurencja będzie ogromna, ale stać mnie na brą - mówiła przed wyjazdem Justyna Kozdryk. Okazało się, że ma większy potencjał.
Kozdryk startowała w ponoszeniu ciężarów w kat. do 44kg. W Pekinie wycisnęła 92.5 kg, ten wynik dał jej srebrny medal. Zwyciężyła zawodniczka gospodarzy Xiao Cuijuan z wynikiem 100 kg. Jest to pierwszy medal paraolimpijski dla Polski w tej dyscyplinie zdobyty przez kobietę.
Sukces okupiony został dużym wysiłkiem, jednak ciężkie treningi na siłowni to nie jedyne zajęcie pani Justyny. Na co dzień jest pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Pracuje jako technik ds. informatyki. Przyznaje, że praca z komputerem to jej pasja. - Godzinami siedzę przed monitorem. Obok wyciskania sztangi, internet to moja druga pasja. Poza tym, uwielbiam dobry film i muzykę - przyznaje.
Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Od tego czasu lista jej osiągnięć jest bardzo długa - najważniejsze to: Mistrzyni świata w latach 2004, 2005 i 2006, Mistrzyni Europy w latach 2005 i 2006 oraz wielokrotna Mistrzyni Polski. Od 9 września do tej listy można dopisać sukces na paraolimpiadzie.