Grubszy „Miesięcznik Prowincjonalny”

18 marca 2009
Do lektury pierwszego w tym roku "Miesięcznika Prowincjonalnego" zachęca sekretarz redakcji Krystyna Kasińska. Pierwszy numer w tym roku

Pismo ma zwiększoną objętość (ale cenę taka samą!) i zawiera przynajmniej kilka interesujących tekstów. Reportaż „Chłopiec z zapałkami”, oparty na archiwalnych dokumentach IPN-u, przypomina koniec lat 70. kiedy w naszym mieście… zapłonęły flagi. Na pytania, czy i jak zmieniliśmy się jako naród w czasach transformacji ustrojowej odpowiada psycholog Z. Czwartosz, kierownik Zakładu Psychologii Więzi Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. W tym numerze publikujemy również, po raz pierwszy, opowiadanie Włodzimierza Odojewskiego i Marka Niwińskiego oraz wiersze Adriana Szarego.

Rozpoczynamy także nowe cykle: opowieści o radomskich pomnikach i o pracach darowanych przez artystów Muzeum Sztuki Współczesnej. W Galerii Prowincjonalnej, promującej w tym roku młodych artystów, prezentujemy prace studentów Pracowni Grafiki na Wydziale Sztuki. W cyklach kontynuowanych dzielimy się opiniami o wartościowych imprezach kulturalnych, przypominamy dokonania reżyserów filmowych, zamieszczamy tradycyjnie felieton, recenzję książki i kronikę wydarzeń kulturalnych w regionie.

Zachęcamy do lektury i przypominamy: „Miesięcznik Prowincjonalny” można kupić w księgarniach („Sonet” i Księgarni Literackiej im. W. Gombrowicza przy ul. Żeromskiego, „Sonet-Art” przy ul. Rwańskiej, w „Ściśle taniej książce” przy ul. Foscha, „Atenie” przy ul. Traugutta), w Ośrodku Informacji Turystycznej „Faktor” przy ul. Traugutta, w sklepach “Ekopunkt” przy ul. Chałubińskiego i „Prima” przy ul. Planty a także w kawiarni teatralnej „Czekolada” oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego i wszystkich jej filiach.