Policyjny łącznik

21 grudnia 2009
Łącznik spinający dwie komendy to nowe pokoje, piękna sala konferencyjna, lepsze warunki pracy dla funkcjonariuszy i administracji. Wreszcie jest gotowy.Poprawią się warunki pracy policjantów

Na nowy budynek policjanci i pracownicy czekali bardzo długo. Pierwsze prace rozpoczęły się w czerwcu 2007 roku, a dopiero teraz nowe pomieszczenia zostały oddane do użytku.

Budynek usytuowany pomiędzy starszymi obiektami, siedzibami komend: wojewódzkiej i miejskiej, rozwiąże wszystkie problemy lokalowe w policji, Poprawią się warunki i komfort pracy. - Do tej pory były one naprawdę bardzo trudne - zapewnia zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu Elżbieta Gajewska. Dodaje, że dotychczas część wydziałów komendy wojewódzkiej znajdowała się w budynku komendy miejskiej. - Teraz np. wydział gospodarki materiałowo-technicznej przejdzie już do łącznika i te pomieszczenia zostaną oddane komendzie miejskiej - tłumaczy komendant Gajewska.

W budynku znajduje się 86 pomieszczeń biurowych. Na pierwszej kondygnacji zlokalizowane są garaże przystosowane do parkowania 16 samochodów dostawczych. W obiekcie jest też miejsce dla archiwum (ponad 235 m kw.), gdzie będą  archiwizowane dokumenty KWP oraz podległych jednostek nieposiadajacych stosownych pomieszczeń. Na czwartym pietrze znajduje się sala narad (prawie 180 m kw.) wyposażona w nowoczesne urządzenia multimedialne: ekran, rzutnik, nagłośnienie. Budynek w pełni dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Poprawią się również warunki przyjmowania interesantów, ponieważ wydziały postępowania administracyjnego, czy kontroli zostały zlokalizowane na samym dole. - Zrobiliśmy tak, by ludzie, którzy do nas przychodzą nie musieli szukać pokoi i biegać po piętrach - wyjaśnia Gajewska.

W nowo wybudowanym łącznika będzie pracowało ok. 180 osób. Będą się tu mieścić wydziały: konwojowy, antyterrorystyczny, postępowań administracyjnych, kontroli, prezydialny, prewencji, ruchu drogowego.

(k.woj.)