Senior ma być bezpieczny

8 grudnia 2011
Przy sporym zainteresowaniu osób starszych radomscy policjanci i specjaliści Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego opowiadali seniorom o zagrożeniach na ulicach. Ze spotkania w szkole muzycznej wyszli z elementami odblaskowymi, głową pełną wiedzy i wrażeń artystycznych.

 

Policjantom pomagali uczniowie rozdając broszury i znaki odblaskowe O te ostatnie (w przerwach między prelekcjami) zadbali uczniowie szkoły muzycznej występując na scenie; otrzymali od zebranych gromkie brawa. - Mój mąż już kilka lat temu zrezygnował z kierowania samochodem, bo stwierdził, że nie czuje się na siłach. Teraz najczęściej nas wnuczki wożą, pod warunkiem, że mają czas. A na naszych ulicach nie jest bezpiecznie. Ruch ogromny, pijanych kierowców nie brakuje. Nawet idąc chodnikiem nie raz się zastanawiam, czy ktoś w nas nie wjedzie - dzieli się spostrzeżeniami pani Maria.

- Nasze spotkanie przeznaczone są głównie dla osób starszych, pieszych, tak zwanych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypomnieliśmy im z jakimi mogą się spotkać zagrożeniami na drogach i bezpośrednio obok nich. Szczególnie o tej porze roku w niesprzyjających warunkach atmosferycznych ludzie starsi powinni bardzo uważać. To one najczęściej są ofiarami potrąceń i to bardzo często na oznakowanych przejściach dla pieszych. Być może z powodu wieku, stanu zdrowia zapominają, by np. spojrzeć w lewo, prawo tuż przed wejściem na pasy - mówi Andrzej Lewicki z radomskiej policji. i Jak zaznacza, to tylko część niebezpieczeństw jakie czyhają na seniorów.

Organizatorem spotkania była Komenda Miejska Policji w Radomiu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

(raa)