Reklama
Reklama

Aby nie czuły się gorsze

16 listopada 2006

- Chcemy, by dzieci wyszły z cienia, nie były marginalizowane - mówi siostra Barbara Marciniak ze świetlicy Caritas. - Mamy nadzieję, że turniej przysporzy im wiele radości, stworzy atmosterę do rywalizacji.

Tuniej wymyśliła siostra Barbara Turniej "Z piłką nożną za pan brat" wymyśliła siostra Barbara, która na co dzień prowadzi świetlicę socjoterapeutyczna Caritasu przy ul. Kościelnej w Radomiu. Przychodzą do niej, jak do pozostałych placówek, z którcy podopieczni wezmą udział w turnieju, dzieci często spychane na margines, odtrącane, z najróżniejszymi problemami. - Chcemy, żeby podczas tych zawodów miały okazję do dobrej zabawy, by poznały smak sukcesu i porażki.

Halowy turniej odbędzie się w najbliższą sobotę i wystartują w nim bywalcy świetlicy Caritas, Oratorium, Karan, Polsko-Romskiej, Palotyńskiej, Kazimierzówki, MDK Borki oraz Domu Dziecka przy ul. Kolberga. Początek imprezy o godz. 10, finał o 15. Najlepsze drużyny dostaną puchary - m.in. biskupa, prezydenta. - A każda świetlica dodatkowo- worek sprzetu sportowego - dodaje siostra Barbara. - Co ciekawe drużyny będą mieszane, wejdą w ich skład zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.