Air Show 2023 w Radomiu. Wiadomo po ile będą bilety na atrakcyjne pokazy

15 marca 2023

Organizatorzy tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Radomiu podali ceny biletów na Air Show. Za możliwość obejrzenia maszyn i pilotów niemal z całego świata trzeba będzie zapłacić w sobotę – z pokazem nocnym – 70 zł, a na niedzielę 60 zł. Przez internet będzie taniej. Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona po wyłonieniu operatora.

 

Rafale Solo Display z Francji (fot. Air Show)

 

Przypomnijmy: Air Show odbędzie się w ostatni weekend sierpnia, czyli 26 i 27 sierpnia na lotnisku na Sadkowie. Swoją obecność na radomskim niebie już potwierdziło dziewięć krajów, ale organizatorzy, którymi są Agencja Mienia Wojskowego i Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych w dalszym ciągu otrzymują kolejne zgłoszenia.

Belgowie, Szwajcarzy, Duńczycy, Chorwaci i ...
 
W pokazach zobaczymy m.in. myśliwiec F-16 z Belgii „Dream Viper”, Saab JAS-39C Gripen z czeskich sił powietrznych, F/A-18C Hornet z Finlandii oraz Rafale Solo Display z Francji. W powietrzu zaprezentuje się zespół Patrouille Suisse ze Szwajcarii na samolotach Northrop F-5E Tiger II. Królewski Duńskie Siły Powietrzne zaprezentują swoje myśliwce F-16. W dynamicznej wiązance zobaczymy litewskie i słowackie transportowce C-27J Spartan. Nie zabraknie również śmigłowców, jak Black Hawk, Bell OH-58 Kiowa z Chorwacji, czeski W-3 Sokół, a także Eurocopter Dauphin z Litwy.

Zaproszenia wysłano do 34 krajów. Poza wymienionymi wyżej swoją obecność zadeklarowali także Brytyjczycy, Włosi i przedstawiciele Korei Południowej oraz Emiratów Arabskich. "Mocno liczymy na przelot samolotu wczesnego ostrzegania AWACS, a także powietrznego tankowca KC-135 amerykańskiej Gwardii Narodowej Illinois" - czytamy na stronie Air Show 2023.

Niezwykłą atrakcją będzie południowokoreański lekki dwuosobowy samolot bojowy. W 2022 r. zostały zawarte dwie umowy dotyczące pozyskania przez polskie Siły Powietrzne od strony koreańskiej lekkich samolotów bojowych rodziny FA-50. Dlatego na pokazach w Radomiu zaprezentują się samoloty FA50 z biało-czerwoną szachownicą.

Radomskie Orliki i pokazy po zmierzchu

W lotniczej imprezie udział wezmą również statki powietrzne pozostające na wyposażeniu polskich Sił Powietrznych. To zespół Orlik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, myśliwce MiG-29 i SU-22 z 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, F-16 z z 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. To również samoloty szkolenia zaawansowanego M-346 z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego. Nie zabraknie także śmigłowców Mi-2, W-3, Mi-8, SW-4 i Mi-24, czy też transportowców C-130 i C-295M.

"Planujemy coś niezwykłego, czego jeszcze na pokazach w Radomiu nie było. To pokaz kunsztu pilotażu po zmierzchu. Główną atrakcją będą wojskowe statki powietrzne wspierane przez lotnictwo Aeroklubu Polskiego. Akrobacje uatrakcyjnią widowiskowe flary i pokaz pirotechniki" - zapowiadają organizatorzy.

Znane są ceny biletów

Wstęp jednodniowy na sobotę z pokazem nocnym będzie kosztował 70 zł, a na niedzielę 60 zł.
Bilety ulgowe to koszt 30 zł za osobę, niezależnie od dnia imprezy. Wejściówki w najlepszych cenach będzie można kupić w sprzedaży internetowej - bilety normalne będą wówczas tańsze o 10 zł, niż te sprzedawane w kasach w dniu pokazów.

Bilety ulgowe przysługują m.in. do lat 6 z rodzicem lub opiekunem prawnym (posiadających swój bilet wstępu).  Szczegóły tutaj.

Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona po wyłonieniu operatora.

kat, bdb

 

Tags