Air Show 2023 w Radomiu. Wiceminister obrony narodowej Skurkiewicz: Pokazy osiągnęły efekt „wow”

27 sierpnia 2023

 – Jeśli oglądaliście państwo zakończenie pierwszego dnia pokazów, to widzieliście, że osiągnęły one efekt „wow” – uważa Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej. Jego zdaniem współorganizatorzy imprezy doskonale ze sobą współpracują.

 

 

– Bez wątpienia jest to jeden z elementów, który będzie przyciągał do Radomia publiczność w kolejnych edycjach. Chcemy pokazy organizować tak, żeby czymś zaskoczyć - zdradza Skurkiewicz. Nie wyobraża sobie, aby kolejne Air Show były organizowane gdzie indziej niż w Radomiu. -  To miasto ma do tego najlepszą infrastrukturę, leży w centrum Polski - przekonuje, że współorganizatorzy, czyli wojsko, lotnisko cywilne i miasto fenomenalnie ze sobą współpracują. - Komunikacja, dojazdy, parkingi to rzeczy, które muszą być dopracowane.

Minister Skurkiewicz przypomina, że tegoroczne pokazy doskonale wpisują się w Święto Lotnictwa Polskiego, które obchodzone jest 28 sierpnia w rocznicę zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w największej międzywojennej imprezie lotnictwa sportowego - Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych (Challenge International des Avions de Tourisme) w 1932 roku w Berlinie. Wiceszef MON zaprasza do 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10, natomiast ceremonia otwarcia jest zaplanowana na godz. 12.

Tags