Aleja biskupa czeka

28 marca 2007
Nowe, mosiężne tabliczki pojawiły się na parkowej alejce biskupa Jana Chrapka. Ale na większy remont trakt będzie musiał jeszcze poczekać. Na razie są ozdobne tabliczki


Na głównej alejce Parku im. Kościuszki noszącej imię tragicznie zmarłego biskupa Jana Chrapka pojawiły sie nowe elementy. - To ozdobne słupki, a miedzy nimi mosiężna tabliczka z wygrawerowana nazwą - wyjaśnia dyrektor wydziału infrastruktury Urzędu Miejskiego w Radomiu Leszek Ruszczyk.- Znajdują się zarówno przy wejściu od strony ul. Żeromskiego, jak i katedry.

Niestety, to na razie jedyne oznaki, że miasto pamięta o swoim biskupie, który przez tak krótki okres zrobił dla Radomia tak dużo. Wprawdzie w tegorocznym budżecie miasta zaplanowano na odnowienie alei 500 tys. zł, ale kwota ta nie pojawiła się już w projekcie zaproponowanym do zaakceptowania przez radnych. Pozycje tę skreślił sam prezydent argumentując, że nie ma na razie poważnego projektu, jak aleja miałaby wyglądać; bezsensowne zatem byłoby rezerwowanie tak dużych pieniędzy. - Opracowywany jest projekt modernizacji całego parku, a w jego ramach także alei biskupa - tłumaczy dyrektor Ruszczyk.